Dodatočné povolenia / Legalizácia čiernych stavieb

Ak máte stavbu bez povolenia, odporúčame ju zlegalizovať. Ušetríte.

Skúsenosti s čiernymi stavbami

Novela zákona ktorá veci urýchľuje

Zvýšenie hodnoty Vašej nehnuteľnosti

Dodatočné povolenia sú našimi klientmi vyžadované vtedy, ak si postavia stavbu, prístavbu, urobia zmeny budovy, a to bez potrebných povolení. Zrazu však zistia, že to potrebujú „zlegalizovať“. Najmä ak žiadajú o úver alebo predávajú. Lebo jednou z podmienok financujúcich bánk býva, že nehnuteľnosť musí byť v poriadku aj po právnej stránke.

property-slide-new-1.jpg

Klientom zabezpečujeme všetky potrebné povolenia k tomu potrebné. Ide vlastne o obdobný proces, ako keď vybavujeme povolenia ešte pred výstavbou. Čiže rovnaké vyjadrenia, súhlasy a stanoviská, ako pre územné a stavebné konanie. Len v tomto prípade, ide už o postavenú budovu. A rovnako aj v tomto prípade, je potrebná kolaudácia.

Dodatočné povolenia zabezpečujeme tak pre altánky, garáže, prístavby budov, ale aj úplne nové budovy, či akékoľvek iné stavebné práce, pre ktoré bolo potrebné získať povolenia. Treba si však uvedomiť, že dodatočné povolenie nie je samozrejmosťou. Lebo ak Vám k nejakej stavbe nevydajú stavebné povolenie, resp. súhlas od konkrétnej inštitúcie, tak Vám z rovnakého dôvodu nevydajú ani dodatočné povolenie. Preto odporúčame robiť stavebné činnosti až po tom, čo máte všetky potrebné povolenia.

Zároveň upozorňujeme, že podľa nového zákona o výstavbe, dodatočné povolenia k novým stavebným činnostiam, už nebudú možné.

driveway-3088488_1920

Zaujala Vás naša ponuka?

Ak Vás zaujala naša ponuka alebo máte akékoľvek otázky, kontaktuje nás telefónom, alebo nám pošlite email.

Kontaktný formulár